Dodge Challenger R/T Classic

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Geçtiğimiz hafta Kaliforniya kıyılarında San Francisco’dan Los Angeles’a uzanan bir yolculuk yaptım. Sahil şeridini takip ettiğim bu yolculukla ilgili yakında bir yazı yazacağım, ama bu yazıyı kullandığımız arabaya ayırmak istedim.

Üç gün için biraz uzun olan yolumuzda sürüş keyfimizi biraz daha arttırmak için (biraz da Amerikan “road trip” konseptine uygun olması açısından) üstü açılabilen, güçlü bir Amerikan arabası (bkz. Muscle car) kiralamaya karar verdik. Niyetimiz üstü açık bir Mustang kiralamaktı, ancak bazı karışıklıklardan ötürü üstü açılmayan bir Dodge Challenger kiraladık (Bu tip arabalar arasındaki favorimin de bu araba olduğunu söylememde fayda var.). 3 gün için 300 dolarlık kirayı bayıldıktan sonra toplamda 1400 kilometrelik yolumuza koyulduk.

Arabanın özelliklerini ve fiyatını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.  375 beygir güç üreten 5.7 litrelik motorun bir kamyon için yeterli olabileceğini söylemek abartı olmaz herhalde. Benim şu ana kadar kullandığım en güçlü arabaydı. Tabi durum bu olunca 1400 kilometrede 170 dolarlık benzin yaktık. Gezinin en sevindirici yanı ise içimizdeki canavarı dizginlemeyi başarmamız ve hiç ceza yemememiz oldu!

Gaza sonunda kadar bastığınızda çıkan kamyonvari ses ve o iri kasanın ani hızlanmasının yarattığı heyecanın bile bu arabayı kiralamamıza değdiğini düşünüyorum. Challenger, gücü ve heybetiyle gerçek anlamda keyif verdi. Dışarıyı inleten motorun, yolcuları rahatsız etmemesi şüphesiz ki bir yalıtım başarısıydı.

Amerikan arabalarından bahsedip ne kadar kötü olduklarından bahsetmemek ayıp olur. O iri arabanın iç mekanı gerçekten küçük, öyle ki üçümüzden arkada oturanın -en talihsizimiz- zaman zaman kapalı alan korkusuna kapılması işten bile değildi. Önde oturanların da ucuz plastik görünümlü iç döşemelerden memnun olduklarını söylenemez. Yolculuğun son kilometrelerinde yanan hata göstergesinin neden yandığı anlaşılamasa da, “20 bindeki araba 1000 kilometre yolu hatasız tamamlayamadı, işte bu yüzden emektar Fiat Palio’mdan vazgeçmem” dedirtti. İnsan, madem yapıyorsun, adam gibi yap demekten kendini alamıyor… (Evet arabadan çok zor ayrıldık, kötülemem bundandır.)

Reklamlar

One thought on “Dodge Challenger R/T Classic

  1. Did u guys take i-5 bro? 🙂 Şaka bi yana, güzel araba, TR’de de yakında bu tür 0 km. modeller satışa başlanacak Chevy’de mesela. Ama Fiat Palio’yla kıyaslama be…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s