Suriye Danny, Acun ve iş ahlakı

Geçtiğimiz günlerde Amerikan CNN haber kanalında ufak çaplı bir haber skandalı patlak verdi. Suriye’den cep telefonuyla canlı bağlantılar yaparak çatışmalarla ilgi gelişmeleri aktaran muhalif aktivist “Suriye Danny”nin bağlantı sırasında duyulan çatışma seslerini kendi ürettirdiği, kamera arkası görüntüler Suriye devlet televizyonunda yayınlanınca ortaya çıktı. (Konuyla ilgili haber için tıklayın).

Bu video ilginç bir şekilde beni üniversitenin ilk yıllarına götürdü. Bir öğrenci kulübü tarafından konuşma yapmak için davet edilen Acun Ilıcalı bir salon dolusu üniversite öğrencisine ShowTv muhabiri olarak yaşadığı Fransa 98 “macerasını” aşağı yukarı aşağıdaki videodaki kadar keyifli bir şekilde anlatıyor, salondakileri kahkahadan kırıp geçiriyordu. Çalıştığı televizyon kanalı ve ekran başındaki izleyicileri -en hafif tabirle- aldatmasını yüzü kızarmadan anlatmasına mı, yoksa yüzlerce üniversite öğrencisinin keyiflenmesine belki de Acun’a imrenmesine mi şaşayım bilememiştim. Yaşadığımız ülke Türkiye olunca bu tarz düzenbazlıklar, hoş görülebiliyor ve insanın başarısının önüne geçemiyor -belki de bu başarıya katkıda bile bulunuyor. Herhalde böyle bir olay, iş ahlakı en kısa yoldan köşe dönmek üzerine kurulu olmayan bir ülkede olsaydı, söz konusu muhabir değil yaptığını ballandıra ballandıra anlatmak, bir daha hiçbir ciddi medya kuruluşu tarafından muhatap alınmazdı. Heyhat, nerede böyle bir rezalet görsem aklıma Acun geliyor. Ne dersiniz Suriye Danny de bir televizyon dehası olabilir mi?

Ufak bir hatırlatma olarak da Danny’nin CNN çalışanı olmadığı ve yaptığı bağlantılardan herhangi bir ücret almadığını belirtmekte fayda var. (İlgili görüntüler için tıklayın)

Reklamlar

5 thoughts on “Suriye Danny, Acun ve iş ahlakı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s