Güvenç Dağüstün ve İlk Solo Albümü

Güvenç Dağüstün kimilerinin Fazıl Say’la yaptığı çalışmalardan ve konserlerden (özellikle Nazım Oratoryosu), kimilerinin Oda TV gibi yayınlardaki yazılarından (Yakılanlar Küçük Kardeşlerimdi, Şimdi Biri Ablam, Biri Ağabeyim), kimilerininse Cihangir Cozy, Alt., Nişantaşı Zihni gibi mekanlardaki şahane konserlerinden tanıdığı bir isim. Ayrıca Ankara Devlet Operası’nın en genç sanatçısı ünvanına da sahip.

İstanbulda’yken yakalayabildiğim kadarıyla benim de kendisini sıkça dinleme imkanım oldu. Özellikle kemanda Ulaş Kurugüllü ve gitarda Murat Arkan ile verdiği Cozy’deki Perşembe konserleri haftanın klasikleri arasında yerini almıştı bir dönem. Repertuarındaki birbirinden güzel şarkıların arasında Kimse Bilmez ve Gel Ey Seher ise favorilerim.

Velhasıl en sonunda Güvenç Dağüstün’den beklenen solo albüm, Evde Yoklar, yayınlandı. Albüm lansmanı da dün akşam Beyoğlu’ndaki Mayotte Pub & Live Music’te yapıldı. Bu vesileyle albümün ikinci klip çalışması da piyasaya sürülmüş oldu. Henüz albümü tümüyle dinleme fırsatı bulamamış olsam ve sade konser yorumlarının müdavimi olduktan sonra albüm kayıtlarıyla ilgili hafif tedirginlik duysam da, klipleri yayınlanan ilk iki parçayı çok beğendim. Özellikle Ellerin’i günde 3 kere ilaç niyetine dinliyorum.

Şiddetle tavsiye edilir.

Reklamlar

3 thoughts on “Güvenç Dağüstün ve İlk Solo Albümü

  1. Bir akşam canlı dinlemeye gitmiştik arkadaşların tavsiyesiyle, Cem Adrian gibi olağanüstü bir sesi var.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s